Fotogalerie: Středisko Na pasíčce, Krásná pod Lysou horou

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/dscn2335-jpg/

—————

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/dscn8460-jpg/

—————

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/dscn8689-jpg/

—————

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/dscn8691-jpg/

—————

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/dscn8692-jpg/

—————

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/dscn8693-jpg/

—————

/album/fotogalerie-stredisko-na-pasicce-krasna-pod-lysou-horou/p1030504-jpg/

—————

—————


Středisko Na pasíčce, Krásná pod Lysou horou

Chata Na pasíčce je umístěna na samotě v nadmořské výšce 736 m.n.m. pod  Lysou horou v katastru obce Krásná pod Lysou horou.  V objektu je vybavena kuchyň s kamny na dřevo. Vedle kuchyně je klubovna s krbem, kde je možno spát na třech poschoďových postelích. V půdních prostorách je ubytování pro 14 osob. Součástí objektu je venkovní zastřešená jídelna. Objekt má samostatnou, hygienicky prověřenou  studnu. Další ubytování je možné i ve dvou srubech s kapacitou 10 a 2 osoby.

               

Na základně probíhají inventarizační průzkumy fauny a flóry. V okolí základy byla zjištěna řada chráněných a ohrožených druhů rostlin -  lýkovec jedovatý, mečík střecholistý, hořec tolitovitý a řada vstavačovitých. Přímo u základny roste javor mléč, který byl vyhlášen v roce 2003 jako památný strom.

               

V okolí lokality je instalováno 50 budek, ve kterých hnízdí nejčastěji sýkora uhelníček. V budkách se často vyskytuje také plch velký a plšík lískový. Především v období táborů a soustředění zde probíhá odchyt a kroužkování ptáků. Z těch vzácných odchytů můžeme uvést odchyt sýce rousného, kalouse ušatého, lejska malého, skorce vodního, datla černého, kosa horského. V průběhu letního soustředění biologů byl dne 3. června 2003 okroužkován samec kosa černého, který byl za 160 dnů odchycen ve Francii a tak uletěl 1186 kilometrů.

               

Na louku se chodí pást srnec obecný a jelen lesní. Častým hostem je zde také jezevec lesní a kuna lesní a v roce 2012 byl zaznamenán pomocí fotopastí i rys ostrovid.    

                         

Na základně i v jejim blízkém okolí je opravdu mnoho k vidění a tak se mají mladí biologové a ochránci přírody, pro které zde pořádáme tábory a soustředění, opravdu na co těšit!

                                        

Pronájem základny si je možno objednat na emailové adrese: honza.mayer.ova@seznam.cz